עוגות בת מצווה מעוצבות בבצק סוכר

עוגת בת מצווה מפוארת של מחליקה על קרח - דורית יחיאל

עומדים לחגוג בת מצווה לבת שלכם? כמו שאתם יודעים, לא מדובר בעוד מסיבת יום הולדת, מדובר בהפקה של ממש, אירוע כמו בת מצווה שונה מכל יום הולדת אחר, הרי בעוד שבמסיבות רגילות, בדרך כלל האירוע נערך בבית המשפחה עם חברות וחברים לכיתה, לעומת זאת אירוע כמו בת מצווה, הוא הרבה יותר גדול, הוא כולל כמות עצומה של אורחים, משפחה וחברים, האירוע נערך בדרך כלל באולם או במקום מיוחד אחר וכולל אטרקציות שונות.

בין האטרקציות המדוברות יש עוגות מעוצבות לבת מצווה. כיום כמעט בכל יום הולדת, הורים נוהגים להזמין עוגה מעוצבות שמתאימות למין ולגיל של חתן או כלת השמחה. מדובר בעוגות מבצק סוכר אשר בנויות על קומות ואפשר למצוא עליהן אלמנטים שונים של עיצוב, כך למשל, אנחנו יכולים למצוא בעוגות לבנים, דמויות של שחקני כדורגל וספורטאים אחרים, מכוניות, מטוסים, ועוד מגוון דברים שהילדים אוהבים. אצל בנות לעומת זאת נמצא עיצובים שמתאימים להן, למשל, מוצרי אופנה ולבוש, כוכבות פופ ובידור, נסיכות ומלאכיות ועוד מגוון רחב של עיצובים בשלל צבעים. העוגות מוכנות  מבצק סוכר. לרוב ההורים בוחרים לפנות אל מעצבות ומעצבי עוגות שעובדים באופן ישיר מולם.

ברמת העיקרון השוני בא לידי ביטוי בשני אלמנטים עיקריים, הראשון, אופי העיצובים. מאחר ומדובר בילדות 12, ילדות שזה עתה חוגגות את כניסת אל תקופת הנעורים, סביר להניח שהן לא ירצו להשתמש בעיצובים שכוללים דמויות מסרטים מצוירים או דמויות של נסיכות ומלאכיות. הן יעדיפו שהעיצובים יסמלו משהו הרבה יותר בוגר, כיאה לגילן.

האלמנט השני השונה הוא, שהעיצוב הרבה יותר עשיר ומפותח, לא מדובר בעוגה קומה אחת אלא יותר מכך, מדובר בעוגה מפוארת עם שלל ממתקים סביב, בכל זאת מדובר בעוגת בת מצווה, אירוע שהוא שונה מאוד מאירוע יום הולדת, הן בגודל והן ביוקרה שלו.

כפי שציינו, עוגות מעוצבות לבת מצווה ניתן למצוא אצל שלל מעצבות ומעצבים, אשר אליהן ניתן לפנות דרך האינטרנט או בטלפון, ניתן להתרשם מדוגמאות של עוגות ולבקש גם להיפגש באופן אישי בשביל להסביר מה בדיוק צריכה לכלול העוגה, לא מבחינת עיצוב אלא גם חומרים. יש לזכור שישנם חומרים שילדים מסוימים לא מסוגלים לאכול ועל כן להתחשב בהם. עדיף ליצור עוגה ניטראלית, במובן הזה שהיא לא תכיל שום דבר (אגוזים, בוטנים) שעלולים להיות בעייתיים.

באותה הזמנות, רצוי לשמוע עוד כיצד מכינים את העוגה, כיצד בונים את העיצוב שלה ואיך שומרים אותו לפני האירוע. חשוב לתאם לוח זמנים הגיוני, כך שהעוגה תהיה מוכנה ביום האירוע בלי לחץ, והיא תהיה טרייה וטובה. אנחנו בטוחים שהבנות ובפרט כלת השמחה יינו מהעיצוב ומהטעם שלה.