עוגות מעוצבות מבצק סוכר, עוגות יום הולדת ואירועים מיוחדים, דורית יחיאל, לוגו

5 טיפים לבחירת קינוחים לחתונה

כל חתן וכל כלה רוצים שהחתונה שלהם תהיה אירוע מרגש במיוחד, מלהיב באופן יוצא דופן ובאופן כללי חוויה בלתי נשכחת. אחד המרכיבים העיקריים באירוע שכולו נחת ועונג הוא האוכל, ובפרט תורמים להנאה הקינוחים, ולכן כדאי להקדיש תשומת לב מיוחדת לבחירתם. לפניכם 5 טיפים שיבטיחו מנות אחרונות מהנות ושכל האורחים יצאו עם טעם מתוק במיוחד בפה.

עוגה מעוצבת לחתונה

עוגה מעוצבת לחתונה

  1. חותם אישי

המפתח המרכזי לאירועים מוצלחים שהופכים לחוויה באמת בלתי נשכחת הוא חותם אישי – משהו שמבדל אותם מאירועים אחרים, מושקעים גם הם. אחת הדרכים המומלצות לעשות זאת בחתונות היא עוגת חתונה מעוצבת, כלומר עוגה עם עיצוב שמותאם ספציפית לזוג הטרי, להווי המשותף שלו, להעדפות שלהם ובעצם למי שהם, כשניתן אפילו לעצב דמויות שיהיו דומות עד מאוד לחתן ולכלה.

  1. כשרות

כשרות כבר מזמן לא נחשבת כמגבלה, וישנם אינספור קינוחי פרווה טעימים במיוחד על בסיס קוקוס, סויה, חלב שקדים, טפיוקה וחומרי גלם מעולים אחרים שנכנסו אל העולם הקולינרי שלנו בשנים האחרונות והרחיבו מאוד את מנעד האפשרויות. עוד כדאי לקחת בחשבון מטעמים מהמטבח האסיאתי או הדרום אמריקאי שבהם מלכתחילה אין חלב או מוצרי חלב, כך שהם גם לא מפרים את האיסור לאכול גדי בחלב אימו וגם מוסיפים לחתונה אלמנט מעניין וייחודי. המלצה זו תקפה גם כשבוחרים קייטרינג חלבי ואין מגבלת כשרות – וזאת מטעמי גיוון.

  1. פירות

אנחנו חיים בעידן שבו ישנה העדפה מובהקת למאכלים בריאים, גם כשמדובר בקינוחים ואפילו באירועים. הרצון לשמור על הבריאות מובן, מה גם שישנם אינספור קינוחים שמוכיחים שבריא יכול להיות גם צבעוני, שמח ומלהיב. בפרט מומלץ לשלב קינוחים שיש בהם מרכיב פירותי מרכזי – פירות העונה הם תמיד תאווה הן לעיניים והן לחך, ובנוסף יש להם גם ערכים תזונתיים מרשימים.

  1. לדאוג לכל האורחים

עוד מאפיין מובהק של חתונות בימינו הוא השונות הרבה בקרב האורחים: ישנם כאלה שמקפידים שלא לאכול מאכלים שיש בהם מרכיב מן החי, ישנם רגישים לגלוטן, ישנם בעלי אי סבילות ללקטוז, ישנם סוכרתיים או כאלה שבאופן כללי מבקשים לצמצם למינימום את כמות הסוכר בתזונתם – וחשוב לגבש תפריט מגוון שיכלול מענה טעים לכל סוגי הקהל.

  1. התאמה ללוקיישן, לעונת השנה ולאופי החתונה

חתונה במהותי היא חגיגת חיבור זוגי שמבוסס על הרמוניה מושלמת – ומן הראוי שגם הקינוחים באירוע ייצרו הרמוניה מוצלחת עם המרכיבים האחרים שלו, ובפרט הלוקיישן, עונת השנה ואופי החתונה. כך למשל בחתונה מעונבת כדאי להגיש קינוחים קלאסיים (אם כי בהחלט אפשרי להוסיף פרשנות אישית), ואילו בחתונות אלטרנטיביות התפריט עשוי לכלול גם קינוחים יוצאי דופן, הן מבחינת הטעמים והן מבחינת אופן ההגשה.

×